Aktualności i informacje

Aktualności i informacje dotyczące naszej szkoły
Życzenia Bożonarodzeniowe

Nadchodzące Święta Bożego Narodzenia niosą ze sobą wiele radości oraz refleksji dotyczących minionego okresu i planów na nadchodzący Nowy rok. W tych wyjątkowych dniach życzymy wszystkim uczniom, nauczycielom, pracownikom administracji i obsługi wiele zadowolenia i sukcesów z podjętych wyzwań. Niech magia Świąt Bożego Narodzenia wypełnia ciepłem wszystkie mroźne dni a Nowy Rok 2019 niesie ze sobą szczęście i pomyślność. WESOŁYCH ŚWIĄT !!!!!

Kurs fotografii

Prywatne Szkoły Niepubliczne serdecznie zapraszają wszystkich uczniów do zapisów na zajęcia dodatkowe z fotografii (więcej informacji w sekretariacie).

Konkurs "Perły Sądecczyzny"

23 marca odbyło się wręczenie nagród w corocznym konkursie "Perły Sądecczyzny" organizowanym przez II LO pod patronatem prezydenta miasta Nowego Sącza Ryszarda Nowaka. Uczennica klasy 1b z naszej szkoły - Żaklin Basta otrzymała II nagrodę w kategorii "Człowiek". Serdecznie gratulujemy jej wykonania wspaniałego zdjęcia i zdobycia nagrody.
Zdjęcia oraz artykuł podsumowujący wręczenie nagród: Kliknij tutaj!

Konkurs z języka angielskiego

W marcu odbył się Szkolny Konkurs Języka Angielskiego. Jego organizatorkami były mgr Judyta Deker i mgr Beata Wiśniewska. Celem konkursu było sprawdzenie ogólnej wiedzy uczniów (leksyka, gramatyka) z języka angielskiego, a także podstawowej wiedzy z zakresu kultury Wielkiej Brytanii. Do testu pisemnego przystąpiło 20 uczniów, z czego ponad połowa osiągnęła 50% punktów. Zgodnie z regulaminem przygotowanym przed konkursem, osoby te zostały wyróżnione cząstkową oceną bardzo dobrą z przedmiotu. Zwycięzcą konkursu okazała się uczennica klasy 1B Żaklin Basta uzyskując wynik 64/70 punktów. Drugie miejsce zajęła Wiktoria Kochanek z klasy 1C z wynikiem 60/70 punktów. Na trzecim miejscu uplasował się uczeń z klasy 1A Karol Skraba z wynikiem 52/70. Trójka najlepszych uczniów otrzyma nagrody, a także cząstkowe oceny celujące. Gratulujemy!
Wyniki: Kliknij tutaj!

Góra grosza

W tym roku szkolnym uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji charytatywnej Góra Grosza organizowanej przez Towarzystwo Nasz Dom. Celem akcji była zbiórka pieniędzy – groszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, aby umożliwić im powroty do swoich domów. Uczniowie z klasy 1B zostali wybrani do komitetu organizacyjnego akcji. W trakcie trwania akcji reklamowali ją i zbierali pieniądze. Następnie w lutym komitet zebrał się ponownie, aby policzyć i posegregować zebrane grosze, które łącznie dały kwotę 143,03 zł. Dnia 20 marca 2017 pieniądze zostały wysłane w Urzędzie Pocztowym do organizatora akcji. Jest nam niemiernie miło, że nasi uczniowie tak licznie zaangażowali się w wolontariat. Wszystkim, który wrzucili grosze do puszki serdecznie dziękujemy.

Warsztaty w hotelu Dr Irena Eris w Krynicy Zdrój

Klasa pierwsza o specjalności hotelarskiej miała przyjemność uczestniczyć w warsztatach w hotelu Dr Irena Eris w Krynicy Zdrój, gdzie mieli możliwość zdobycia doświadczenia w swoim zawodzie.

Warsztaty w Sądeckim Miasteczku Multimedialnym

Klasa Informatyczna miała okazje uczestniczyć w warsztatach prowadzonych w Sądeckim Miasteczku Multimedialnym (MMC Brainville), gdzie mieli możliwość nauki programowania w grafice 3D, poszerzyć swoją wiedzę w zakresie sieci komputerowych oraz programowania.

Targi szkół

28 lutego Prywatne Szkoły Niepubliczne uczestniczyły w targach szkolnych, które odbyły się na hali sportowej MOSiR w Nowym Sączu.
Nasze stoisko cieszyło się ogromnym zainteresowaniem.
Wszystkim zwiedzającym serdecznie dziękujemy za przybycie.

Dnia 24 lutego uczniowie klasy drugiej - fototechnik uczestniczyli w warsztatach organizowanych prezez NIKON Polska w Krynicy Zdrój.

Krynicy Zdroju (24-26 lutego) zrealizowanych zostanie 6 spotkań warsztatowych o tematyce: „Fotografia sportowa” na zmianę z „Fotografia portretowa”. Prowadzący są zawodowymi fotografami z wieloletnim doświadczeniem, również szkoleniowcami sprzętu marki Nikon. Wykorzystując szeroką gamę dostępnych obiektywów Nikkor, zaprezentują wieloplanowość fotografii i zdradzą sposoby na zrobienie portretu charakterystycznego, ujęcia z małą głębią ostrości, czy udanego pochwycenia grupy osób. Ekspozycja, perspektywa, zamrożenie ruchu w kadrze, oddanie ruchu z poruszonym tłem - wszystkie te pojęcia zostaną zaprezentowane podczas warsztatów. Biorący udział w warsztatach będą mogli również wziąć udział w konkursach fotograficznych, których szczegóły poznają na miejscu.

Nagrodami w konkursie są:
- książki „Radość fotografowania”
- kupony rabatowe na zakup obiektywów

Kiermasz wielkanocny!

Dnia 10 kwietnia odbył się w naszej szkole świąteczny kiermasz z okazji Wielkanocy przygotowany przez Panią Judytę Deker i uczniów klasy 1b. Z pomocą w przygotowaniu potraw przyszły również uczennice klasy 1c. Kiermasz połączony był z akcją charytatywną na rzecz podopiecznego fundacji Sursum Corda – Kacperka Ciastonia, chłopczyka, który potrzebuje operacji swojego małego serduszka. Ideą kiermaszu było zbiórka funduszy na rzecz chorego chłopczyka, a także przypomnienie tradycji wielkanocnych i wprowadzenie w szkole świątecznej atmosfery. Wszystkie wspaniałe potrawy przygotowane przez uczniów sprzedawane były za symboliczną „złotówkę”, która trafiała do puszki. Łącznie udało nam się zebrać 454,70 zł, które zostały przekazane do fundacji. Dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom naszej szkoły za pomoc i zaangażowanie. Jedno jest pewne – tego dnia nikt nie wyszedł ze szkoły głodny! ;)
Zdjęcia: Kliknij tutaj!

Akcja charytatywna Serce-Sercu

Miło nam poinformować, że w dniach od 7 do 10 grudnia uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji charytatywnej Serce – Sercu organizowanej przez Fundację Sądecką. Celem akcji była zbiórka żywności dla rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej, aby i oni mogli godnie i z radością przeżyć Święta Bożego Narodzenia. Jest nam niezmiernie miło, że nasi uczniowie tak licznie zaangażowali się w wolontariat, dzięki czemu mogliśmy włączyć się w akcję niosącą pomoc potrzebującym.
Lista uczniów biorących udział: LISTA

Wycieczka klas II do Krakowa

Uczniowie odwiedzili Muzeum Narodowe i uczestniczyli w lekcji muzealnej pt.; „Władcy Polscy widziani przez dziurkę od klucza”, potem udali się na wzgórze Wawelskie, gdzie zobaczyli kryptę pod Wieżą Srebrnych Dzwonów oraz zobaczyli Katedrę Wawelską. Po ciekawych chwilach na rynku krakowskim powędrowali do teatru Bagatela na spektakl pt.; „Mayday”. Po spektaklu wszyscy z dobrym humorem wrócili do swoich domów.

Prelekcja fototechnik - Foto7Video

Klasa 2b ( Fototechnik) uczestniczyła w prelekcji na temat urządzeń studyjnych m.in Minilaba. Uczniowie klasy 2b przyszli fotografowie bardzo dziękują studiu fotograficznemu Foto7Video za te cenne informacje które mogą im się przydać w dalszej karierze w zawodzie - fotograf.

Kotylion Narodowy - konkurs

Wymyśl i wykonaj kotylion narodowy na święto niepodległości! Zapraszamy wszystkich uczniów do wzięcia udziału w konkursie!
Regulamin konkursu: REGULAMIN

Konkurs fotograficzny "Rozmaitości"

W naszej szkole po raz pierwszy organizowany jest konkurs fotograficzny pt. Rozmaitości. Prace będą oceniane w trzech kategoriach Makro, Krajobraz oraz Portret. Prace będzie oceniało jury powołane przez samorząd uczniowski.
Regulamin konkursu: REGULAMIN

Zbiórka nakrętek!

W naszej szkole organizowana jest zbiórka nakrętek! Dla szkół i przedszkoli, które zbiorą do grudnia najwięcej nakrętek w przeliczeniu na 1 os. czeka nagroda! Zachęcamy wszystkich uczniów do przyłączenia się do zbiórki!

Nowy przewodniczący szkoły

W dniu 05.10 został wybrany nowy przewodniczący szkoły - Adrian Skrzypek. Gratulujemy i życzymy udanej i owocnej współpracy z gronem pedagogicznym oraz uczniami!

Wycieczka klasy I

W dniu dzisiejszym klasa I udała się do więzienia w Nowym Sączu w ramach wycieczki edukacyjnej.

Ślubowanie klas I

Dnia 19.09 odbyło się uroczyste przyjęcie nowych uczniów klas I do grona uczniów Prywatnych Szkół Niepublicznych. Po akademii udaliśmy się do kościoła na wspólną mszę.

Rozpoczęcie roku szkolnego!

Rozpoczęcie roku szkolnego w siedzibie szkoły o godzinie 7:30 w dniu 01.09.2016 r.

Nowa strona szkolna!

W dniu 10.09.2016r. do użytku została oddana strona wykonana przez jednego z naszych najzdolnieszych uczniów - Grzegorza Mikulskiego.